Pomoc

                                          Kontakt DANE FIRMY „KUGUAR” Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Janusz Kuźma
ul. Nawojowska 18,
33-300 Nowy Sącz
NIP: 7340039217
REGON: 490345498

Zwroty i reklamacje

Informujemy, że rowery zakupione wysyłkowo są w pełni wyregulowane i w pełni złożone i mają wykonany przegląd „0”. Nasz sklep ponosi odpowiedzialność gwarancyjną i to my realizujemy wszelkie zgłoszenia. Niektóre firmy rowerowe wymagają wykonania pierwszych przeglądów gwarancyjnych oraz rejestracji na ich stronach internetowych. Taki przegląd można wykonać w innym niż nasz punkt autoryzowanych serwisach, ale taki fakt najpierw należy z takim serwisiem uzgodnić. Może to się wiązać z dodatkowymi opłatami. W razie pytań prosimy o kontakt.

Odstąpienie od umowy

Jeśli

A) jesteś konsumentem

lub

B) jesteś osobą fizyczną, a umowa, którą zawarłeś z nami po 31 grudnia 2020 r. jest bezpośrednio związana z Twoją działalnością gospodarczą, ale nie ma dla Ciebie charakteru zawodowego

– co do zasady przysługuje Ci prawo do odstąpienia od zawartej na odległość umowy.

Od umowy możesz odstąpić, składając nam oświadczenie o odstąpieniu od umowy np. poprzez wiadomość e-mail przesłaną na adres: kuguar.fm@poczta.fm

Zwracaną rzecz zwróć do nas niezwłocznie na adres: ul. Nawojowska 18, 33-300 Nowy Sącz , jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia, w którym odstąpiłeś od umowy.

Od umowy możesz odstąpić w terminie 14 dni.

Bieg czternastodniowego terminu na odstąpienie od umowy rozpoczyna się:

 • dla umowy, w której wydajemy rzecz, będąc zobowiązanymi do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części przez Ciebie lub wskazaną przez Ciebie osobę trzecią inną niż przewoźnik.

Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

Dokonane przez Ciebie płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy na zasadach wskazanych w regulaminie zwrócimy Ci niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania od Ciebie oświadczenia o odstąpieniu od umowy.

Możemy wstrzymać się ze zwrotem otrzymanej od Ciebie płatności do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Ciebie dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Pamiętaj, że prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Ci m.in. w odniesieniu do umowy:

 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według Twojej specyfikacji lub służąca zaspokojeniu Twoich zindywidualizowanych potrzeb;
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
 • w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 • w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu.

Szczegółowe informacje na temat odstąpienia od umowy znajdziesz w naszym Regulaminie sprzedaży.

Reklamacje

Jeśli jesteś konsumentem, w przypadku gdy zakupiony u nas towar okaże się wadliwy, masz prawo reklamować go w oparciu o rękojmię. Reklamację najlepiej złożyć na adres e-mail: kuguar.fm@poczta.fm lub drogą pocztową na adres ul. Nawojowska 18, 33-300 Nowy Sącz.

Wadliwy towar należy wysłać na adres: ul. Nawojowska 18, 33-300 Nowy Sącz

W związku z wadą możesz żądać:

 • wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • usunięcia wady,

lub złożyć oświadczenie o:

 • obniżeniu ceny,
 • odstąpieniu od umowy – w przypadku wady istotnej.

Odpowiadamy względem Ciebie za wady stwierdzone przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy.

Co do zasady reklamację możesz zgłosić w ciągu roku od zauważenia wady, ale czas na złożenie reklamacji nie może się zakończyć przed upływem okresu odpowiedzialności sprzedawcy.

Rozpatrzenie Twojej reklamacji (ustosunkowanie się do niej) nastąpi w ciągu 14 dni od daty otrzymania przez nas Twojego zgłoszenia reklamacyjnego.

DODATKOWE INFORMACJE

 1. Koszty opakowania i odesłania zwracanych towarów ponosi Kupujący. Jeśli masz możliwość, dostarcz nam produkty osobiście do Sklepu a zaoszczędzisz na wysyłce.
 2. Zwracany towar powinien zostać zapakowany w taki sposób, aby nie uległ uszkodzeniu w trakcie transportu. Zwracany towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest nieużywany. Klient ma prawo zbadać charakter, cechy i funkcjonowanie towaru w taki sposób, w jaki mógłby to uczynić w sklepie stacjonarnym. Nie może jednak używać rzeczy w sposób nieograniczony. Jeśli tak robi, przedsiębiorca ma prawo obciążyć go dodatkowymi kosztami w związku ze zmniejszeniem wartości towaru.
 3. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem, więc wysłane w taki sposób zostaną zwrócone do Nadawcy na jego koszt.
 4. Sklep zwraca Klientowi całą wpłaconą kwotę za towary. Zwrot pieniędzy następuje do 14 dni od daty otrzymania przez Sklep Oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.
 5. Sklep nie zwraca Klientowi kosztów odesłania towarów z zamówienia do Sklepu.
 6. Zwrot płatności Klientowi odbywa się w ten sam sposób, w jaki Klient dokonał wpłaty za zamówienie w Sklepie. Klient nie ponosi z tego tytułu dodatkowych kos

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak dobrać ramę roweru według tabeli?

Przy doborze ramy można posłużyć się wszelkimi mądrymi tabelami, które są dostępne w sieci oraz na stronach producentów. Warto zaznaczyć, że tego typu tabele mają charakter pomocniczy nie są ostatecznym wyznacznikiem. Każdy z nas ma inną budowę ciała więc nie możemy sugerować się tylko teorią. Poniżej zamieszczamy bardzo fajną tabelę z doborem rozmiaru do prawie wszystkich typów rowerów.

W przypadku rowerów szosowych oznaczenie rozmiaru ramy może się różnić od podanej w powyższej tabeli. Przykład firmy Kross.

 XSSMLXL
Rozmiar ramy roweru szosowego47/5250/5553/5656/5759/59

W razie wątpliwości, prosimy o kontakt kuguar.fm@poczta.fm lub tel. +18 443 69 35


Skąd mogę wiedzieć jaki mam rozmiar ramy w obecnym rowerze?

Producenci rowerowi oznaczają swoje ramy symbolami: S, M, L, XL lub 15, 17, 19, 21 itd. Takie oznaczenie najczęściej znajduje się na rurce podsiodłowej bądź na dolnej rurce blisko mufy suportu. Jeżeli takiego oznaczenia nie mamy, łatwo możemy wymierzyć ramę. Należy zmierzyć długość od środka suportu do końca rury podsiodłowej, otrzymany wynik w centymetrach pozwoli nam określić rozmiar ramy.

Wybór roweru górskiego – rozmiar koła 26″; 27,5″; 29″ – czym się kierować przy wyborze?

Rowery górskie (MTB) to grupa rowerów, których przeznaczenie to jazda po bezdrożach, leśnych ścieżkach i w górzystym terenie. Wyposażone są w koła o rozmiarze 26, 27,5 i 29 cali. Charakteryzują się krótszą, mocną ramą i wysokim prześwitem.

26″ :

Rowery o kołach w rozmiarze 26″ w porównaniu do rowerów o kołach 27,5″ lub 29″ mają zalety w postaci lepszej zwrotności, mniejszej masy, możliwości zastosowania w cięższych warunkach oraz lepszej dynamiki czyli przyspieszania i zwrotności. Koła MTB 26″ mogą również używać osoby, które mają wzrost poniżej 160 cm.

29″ :

Wybór roweru o kołach 29″ to zalety w postaci szybkości na podjazdach, szybkości na zjazdach, łatwiejsze pokonywanie wyrw, przyczepność oraz pewność prowadzenia. Rekomenduje się je wysokim osobom.

27,5″ :

Rowery o rozmiarze kół 27,5″ mogą być złotym środkiem w wyborze pomiędzy kołami 26″, a 29″. Są odczuwalnie mniejsze niż 29″. Zapewniają mniejszą wagę i więcej zwrotności. Jednocześnie znajdziemy w nich pewne cechy większych kół, pozwalające na bardziej stabilną jazdę w terenie w stosunku do mniejszego rozmiaru.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT za zakupione produkty?

Tak – wystawiamy faktury VAT po uprzednim podaniu przez Państwa numeru NIP.


W razie wątpliwości prosimy o kontakt z nami! 

tel. +18 443 69 35  lub kuguar.fm@poczta.fm